BURIMI

  BURIMI.net - Faqe e Motrave Muslimane Shqiptare     

 

Home

Home

Islami

   Kur'an

   Hadith

   Ramazan

   Falja/Namazi

   Haxhi

Vajza Muslimane

Familja
Edukimi i Femijeve

Faqa e Femijeve

Shkence

Shendeti

Kuzhina

Arti Islam

Lirika

Kendi i Librit

Links

Kuiz
Fjalori i Faqes

Per Burimi.net

 

  Google

 

BURIMI.net

Kontakto Burimin

 

Ne Emer te Allahut, Meshiruesit, Meshireberesit

EDUKIMI I FEMIJEVE

Ne kete faqe do te gjeni artikuj te ndryshem qe kane per qellim te ndihmojne nenat
ne edukimin e femijeve te tyre qe te behen muslimane te mire, insha'Allah!

Ja disa nga artikujt e kesaj faqeje:

Bashkepunimi me Femijet, Art me Bazament
Bashkėpunimi me fėmijėt eshte art, i cili shumė prej nėnave dhe baballarėve u duket i vėshtirė. Disa menyra efektive per te arritur kete vijojne ne artikull.

 

Mėnyra e tė ftuarit tė fėmijėve nė namaz
...
duhet qė i vogli tė shikojė shembull tė mirė para syve tė tij, me shikimin e babait apo tė nėnės tė cilėt janė tė rregullt nė faljen e tyre 5 herė nė ditė pa u mėrzitur e pa pėrtuar, ndikon pozitivisht nė shikimin e fėmijės pėr bindjen ndaj kėtij urdhėri, e don atė sepse edhe shembulli I mirė i tij e don. Bėhet i rregullt nė kryerjen e tij sikur cdo zakon i tij ditor.

  

 

Nje Minute i Vetem Mjafton
Si ta realizosh edukimin e femijes ne nje minute? ... nė gjysmėn e parė tė minutit e kritikove fėmijėn tėnd nė njė kohė shumė tė shkurtėr, ia pėrcaktove gabimin e bėrė, dhe e shfaqe zemėrimin tėnd ndaj gabimit tė kryer. Ndėrsa gjysma tjetėr e minutit ėshtė e mbushur pėrplot dashuri, qetėsi, besim e prehje.

 

 

Vizito gjithashtu edhe Faqen e femijeve...